7. slovenska Glasbena olimpijada
7. slovenska Glasbena olimpijada bo v nedeljo, 11. marca 2018.
Glasbena olimpijada je odgovor in izziv za glasbeno nadarjene mlade ustvarjalce in poustvarjalce. V splošnem šolstvu se velikokrat izpostavlja vprašanje, kako motivirati in z ustreznimi nalogami aktivirati mlade, ki kažejo visoko stopnjo glasbene nadarjenosti in imajo več glasbenih znanj kot njihovi vrstniki. Glasbena olimpijada kot kompleksno glasbeno tekmovanje omogoča uresničevanje ciljev koncepta dela z nadarjenimi na področju glasbene umetnosti. Tekmovanje vključuje vse temeljne glasbene dejavnosti. Vsak tekmovalec mora opraviti slušni, pisni in izvajalski test, poustvariti vokalno skladbo ter ustvariti in predstaviti lastno originalno skladbo. Tekmovanje Glasbena olimpijada je primerna oblika in rezultat aktivnega učenja glasbe, v polnosti sledi olimpijskim načelom, podpira in spodbuja glasbeno nadarjene mlade in njihove mentorje k aktivnemu delovanju in predstavitvi svojih dosežkov na področjih izvajanja, poslušanja, ustvarjanja in glasbenih znanj.
Udeležba na tekmovanju in dosežki v najširšem pomenu tudi prispevajo k udejanjanju koncepta kulturno-umetnostne vzgoje mladih.
Letošnje tekmovanje je razdeljeno na dva dela. Šolska tekmovanja so organizirali v sedemindvajsetih slovenskih šolah, udeležilo se jih je 91 učencev tretje triade OŠ.
V nedeljo pa bodo tisti, ki so se uvrstili na
državno tekmovanje, na Akademiji za glasbo v Ljubljani, pokazali svoja glasbenoteoretična znanja in izvedli skladbe, ki so jih napisali prav za to tekmovanje.
Prilagamo
spored koncerta, na katerem bo krstno zazvenelo 58 novih skladb in vas vljudno vabimo, da nedeljsko popoldne preživite z mladimi glasbenimi ustvarjalci.
Več informacij o Glasbeni olimpijadi najdete na povezavi
7. slovenska glasbena olimpijada.